משרד עורכי דין שלומי ברדוגו נוסד על ידי עורך דין שלומי ברדוגו.

עו"ד שלומי ברדוגו הוא עורך דין לחדלות פירעון (בעבר כונה עורך דין לפשיטת רגל) והוא בוגר תואר ראשון במשפטים (LL.B) מהמכללה למנהל המסלול האקדמי בראשון לציון משנת 2008 ומוסמך תואר שני במשפטים (LL.M) מהאוניברסיטה העברית בירושלים משנת 2011. כמו כן, עו"ד ברדוגו למד ארבע שנים בחוג לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.

עיקר פעילות המשרד היא בייצוג חייבים לפי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018.

ככלל, עורך דין לחדלות פירעון (עורך דין לפשיטת רגל) מייצג לפי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 שהוא המסגרת החוקית להסדרת חובות של אנשים שהגיעו למצב בו אינם מסוגלים לפרוע את חובותיהם במלואם או במועדם.  במועד כניסת החוק לתוקף ב- 15.9.2019 החליף חוק חדלות פירעון את החיקוק הקודם שלפיו התנהלו הליכי חדלות פירעון, או בשמם הקודם הליכי פשיטת רגל- פקודת פשיטת הרגל, תש"ם-1980.

הליכי חדלות פירעון (פשיטת רגל) מתחילים בהגשת בקשה למתן צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון (בעבר צו כינוס בהליכי פשיטת רגל) , כאשר אל הבקשה יש לצרף רשימה ארוכה של מסמכי חובה שיאפשרו את מתן הצו לפתיחת הליכים.

לאחר קבלת הצו לפתיחת הליכים מתקבל צו עיכוב הליכים גורף כנגד החייב, המכונה יחיד בסעיפי החוק, והוא מחויב בתשלום חודשי לקופת הנשייה, כמו גם בדיווח דו חודשי על הכנסותיו והוצאותיו.

מחלקת התעבורה במשרד  מתמחה בייצוג נהגים שביצעו עבירות תנועה כגון- נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול, מעבר באור אדום, מעורבות בתאונת דרכים ועוד.

עבירות תנועה נתפסות, לרוב, כעבירות קלות אשר העונש עליהן אינו חמור באופן יחסי. אולם, יש להדגיש כי האכיפה של מרבית עבירות התנועה הוא לפי חוק סדר הדין הפלילי, פקודת התעבורה ותקנות התעבורה

כיום, מרבית עבירות התנועה המבוצעות על ידי הנהגים, ומרבית דו"חות התנועה המחולקים על ידי שוטרי משטרת ישראל ומתנדבי המשטרה, הם בגין עבירות המכונות עבירות של "ברירות משפט" המאפשרות לנהגים שביצוע לכאורה את העבירות לשלם קנס, לצבור נקודות (אם מדובר בעבירה אשר בגינה נזקפות נקודות תקפות לאותו נהג) ולסיים עם העניין, אולם הן מאפשרות לנהג גם להגיש בקשה להישפט ולנהל משפט בפני בית המשפט לתעבורה. 

דילוג לתוכן